Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 demote oakyz #2

In jos 
+2
Admin
SoCCo
6 participanți
AutorMesaj
SoCCo
EXP Level 2
EXP Level 2
SoCCo


Posts : 10
Points : 25768
Reputation : 0
Join date : 19/08/2010

demote oakyz #2 Empty
MesajSubiect: demote oakyz #2   demote oakyz #2 I_icon_minitimeVin Sept 17, 2010 9:23 pm

de vreme ce primul post a disparut mai fac altul.

aseara oakyz mi-a dat ban 6 ore pt faptul ca am scris cu culoare. in conditiile in care nicaieri pe forum nu este scrisa vre-o regula ca nu avem voie sa scriem cu culori pe chat, in conditiile in care eu am scris ceva de genul "join jocul ap +1" la vreo 3-4 jucatori care asteptau la sign cu mod -ap, consider ca nu am incalcat nici o regula.
oakyz a inceput sa ma ia la suturi cu nasul pe sus ( aviz postul lui alecs despre respectul dintre jucatori, useri normali si admini ), a inceput sa ma ameninte cu ban daca mai scriu colorat. eu i-am replicat ca nu e nici o regula sa-mi interzica sa scriu cu culoare atata timp cat nu injur si nici nu spamez ( am scris 1 singura data aseara ). dupa aceea mi-a dat ban 6 ore pe room asa cum se vede in printul urmator:

http://www.picz.ro/index.php?id=8dd0acbe17cea0ab0d333a2e6becea50

la orice greseala un jucator este pedepsit cu ban daca cineva face post ( injurii, leave etc ). mi se pare normal ca oakyz sa ia demote pt abuz, daca nu permanent cel putin 1 luna. astfel sa se invete minte sa nu mai abuzeze de anumite privilegii.
Sus In jos
Admin
EXP level 8
EXP level 8
Admin


Posts : 226
Points : 1000015830
Reputation : 11
Join date : 14/08/2010

demote oakyz #2 Empty
MesajSubiect: Re: demote oakyz #2   demote oakyz #2 I_icon_minitimeVin Sept 17, 2010 9:28 pm

Cum ziceam. Aceasta prb cu,culorile nu am fixato dar sa vorbit sa nu mai aveti voie cu ,culori.
Sus In jos
https://rgc-romania.forumgratuit.ro
oakyz
EXP level 8
EXP level 8
oakyz


Posts : 228
Points : 25963
Reputation : 0
Join date : 07/09/2010

EXP Level
EXP Level:
demote oakyz #2 Ff1/100000demote oakyz #2 Ff  (1/100000)

demote oakyz #2 Empty
MesajSubiect: Re: demote oakyz #2   demote oakyz #2 I_icon_minitimeVin Sept 17, 2010 9:32 pm

Nu ti`a sters nimeni postul (cel putin nu eu), iar legat de culori, puteai sa pui tot logul.

Nu este nevoie/voie sa comentati orice decizie pe care o face un ADMIN, nu este o jignire cand iti spun sa Nu mai scrii colorat. Dar de aici pana la nevoia ta de a ma sfida este cale lunga.

Daca iti spun sa nu mai scrii colorat, nu imi raspunzi cu "Daca zice tavy sau paul nu mai scriu". Este deajuns sa spun eu.

Citat :

dupa aceea mi-a dat ban 6 ore pe room asa cum se vede in printul urmator:

Cum spuneam posteaza tot logul, nu doar partile care te intereseaza.
Sus In jos
SoCCo
EXP Level 2
EXP Level 2
SoCCo


Posts : 10
Points : 25768
Reputation : 0
Join date : 19/08/2010

demote oakyz #2 Empty
MesajSubiect: Re: demote oakyz #2   demote oakyz #2 I_icon_minitimeVin Sept 17, 2010 9:46 pm

depinde si modalitatea in care o spui. din pacate persoana care mi-a dat printul a iesit imediat dupa ce mi-a dat linkul.
tu de exemplu nu esti zeu sau sir.rogers sa faci ce vrei si sa dai ordine in stanga si in dreapta. tu ca admin trebuie sa dai un exemplu in privinta limbajului. tu ca admin trebuie sa aplici regulile. atata vreme cat nu exista nimic scris in privinta culorilor pe threadul unde scrie pt ce se da ban pe forum, tu ca admin nu ai voie sa ameninti cu ban pe nimeni.
tu te crezi superior pt faptul ca ai admin, nu stiu si nici nu ma intereseaza din ce motiv ai ajuns sa fi admin, nu este treaba mea. problema mea este ca tu mai luat la suturi de parca eram un aurolac de pe strada pt ca te deranjeaza pe tine ca am scris cu culoare in timp ce aia se certau pe chat. daca iti aduci aminte i-ai zis lu unu sa nu mai injure, dar lui nu i-ai dat kick, pe mine mai luat repede la tinta si ai ajuns sa-mi dai ban pt ca ti-am raspuns prin simplul fapt ca nu exista nimic scris pe forum ca nu ai voie sa scri cu culoare. inteleg spamul si injuriile, dar din moment ce eu nu am injurat si nici nu am spamat putin imi pasa ca tu nu suporti culorile sau nu ma suporti pe mine.
si ca de final, inteleg ca unii sunt stresati uneori, ca unii nu suporta pe altii sau ceva asemanator, dar nu dai ban nici macar 1 minut, dai kick in cel mai rau caz, si asta daca spameaza/injura cineva, nu pt ca iti raspunde tie la acuze ca nu incalca regulament. nu stau acuma sa dezbat procesul etapei pe forum ca noi, jucatorii, avem voie sa facem x lucru sau nu avem voie sa facem y lucru. iti raspund la afirmatie direct pe chat, conform regulamentului.
Sus In jos
oakyz
EXP level 8
EXP level 8
oakyz


Posts : 228
Points : 25963
Reputation : 0
Join date : 07/09/2010

EXP Level
EXP Level:
demote oakyz #2 Ff1/100000demote oakyz #2 Ff  (1/100000)

demote oakyz #2 Empty
MesajSubiect: Re: demote oakyz #2   demote oakyz #2 I_icon_minitimeVin Sept 17, 2010 9:56 pm

In primul rand, o propozitie incepe cu Litera Mare, asta daca vrei sa te faci inteles si nu apara doar ca o insiruire de cuvinte.

1. Ti`am spus cu frumosul sa nu mai scrii colorat (nu e jignire).
2. Cel care a injurat in aceelasi timp a fost avertizat (nu mai am logul).
3. In poza (desi nu e tot logul), dupa ce ti`am spus sa nu mai scrii colorat a trebuit sa mai comentezi tu jumatate de ora : Nu contestati decizile unui admin pe main. Aveti Unban Request/ Abuse Report pentru asta. (asta este o mica parte din regulamentul postat aici, daca tu nu il citesti nu e problema mea).

Din comentariile tale :

"Eu nu inteleg de ce simti tu nevoia sa te dai mare" (Am spus sa nu mai scrii colorat, nu m`am dat mare).
"Cand o sa zica tavy sau paul ca nu e voie, nu mai scriu" (Este deajuns ca spun eu, nu te`am trimis sa cumperi cartofi si nu te`a jignit nimeni, era deajuns sa zici BINE/AM INTELES si povestea se oprea acolo).
"Hai DND" (Asta sa le spui amicilor tai sau celor care iti permit, EU nu iti permit).


Cu asta am incheiat povestea cu tine. Invatati sa respectati decizile Adminilor/Moderatorilor/Voucherilor, iar daca nu va convine ceva, aveti sectiune de UNBAN/ABUSE, nu mai sfidati pe room si dupaia intrebati de ce luati BAN.



Citat :
dar nu dai ban nici macar 1 minut, dai kick in cel mai rau caz, si asta daca spameaza/injura cineva, nu pt ca iti raspunde tie la acuze ca nu incalca regulament

Nu tu decizi ce masuri se iau si nimeni nu are nimic cu jucatorii atata timp cat respectati regulile postate aici si alte reguli care tin de bun simt.
Sus In jos
SoCCo
EXP Level 2
EXP Level 2
SoCCo


Posts : 10
Points : 25768
Reputation : 0
Join date : 19/08/2010

demote oakyz #2 Empty
MesajSubiect: Re: demote oakyz #2   demote oakyz #2 I_icon_minitimeVin Sept 17, 2010 10:10 pm

nici tu nu decizi ca ai voie sa ameninti sau sa creezi regulamente dupa bunul plac.
Sus In jos
oakyz
EXP level 8
EXP level 8
oakyz


Posts : 228
Points : 25963
Reputation : 0
Join date : 07/09/2010

EXP Level
EXP Level:
demote oakyz #2 Ff1/100000demote oakyz #2 Ff  (1/100000)

demote oakyz #2 Empty
MesajSubiect: Re: demote oakyz #2   demote oakyz #2 I_icon_minitimeVin Sept 17, 2010 10:13 pm

Defapt aici gresesti, NOI (Staff`ul) putem sa adaugam anumite reguli sau sa scoatem. Nu te`a jignit nimeni cand ti`am spus sa nu mai scrii colorat.

Regula mentionata mai sus, este postata de cateva zile, nu este problema mea ca nu citesti regulamentul.


Ultima editare efectuata de catre oakyz in Vin Sept 17, 2010 10:16 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
^SoLLo^
Voucher
Voucher
^SoLLo^


Posts : 234
Points : 26025
Reputation : 2
Join date : 27/08/2010
Age : 94
Location : Bucharest

EXP Level
EXP Level:
demote oakyz #2 Ff111/111demote oakyz #2 Ff  (111/111)

demote oakyz #2 Empty
MesajSubiect: Re: demote oakyz #2   demote oakyz #2 I_icon_minitimeVin Sept 17, 2010 10:15 pm

socco te rog intelege ca el doar face ce i se cere si ce crede ca e mai bine pentru toti...dar faptul ca tu ai fost arogant nu e vina lui/noastra, te rog sa intelegi ca tu ai gresit si l-ai luat la misto. Ti-a dat mult prea multe explicatii dar tu tot cauti cearta...gata data viitoare o sa stii si sper sa nu te mai iei de nimeni flower

PEACE MAN! bounce
Sus In jos
Alecsss
EXP level 7
EXP level 7
Alecsss


Posts : 90
Points : 25853
Reputation : 1
Join date : 24/08/2010

demote oakyz #2 Empty
MesajSubiect: Re: demote oakyz #2   demote oakyz #2 I_icon_minitimeVin Sept 17, 2010 10:28 pm

Socco , regulamentele sunt facute spre avantajul vostru si nu al nostru !
Daca faceam un regulament care sa ne fie noua in avantaj crede`ma ca incepea ceva de genu "Actiunile adminilor NU se comenteaza sub nici o forma" si atunci stergeam sectiunea cu abuz ! Smile
Dar dupa cum vezi regulamentul incercam sa il facem atat cat putem de bine pentru o natie de 2 bani care mereu a avut rautatea si ironia in sange !
Va panditi unu pe altu sa va postati cum nu am vazut pe nicaieri in lumea asta !

Incercati sa nu va mai dati superiori voi si o sa vedeti ca si oakyz o sa fie cat se poate de amabil!!!

Cu respect ,
Stafull RGC.
Sus In jos
paulino27
EXP level 8
EXP level 8
paulino27


Posts : 189
Points : 581596
Reputation : 18
Join date : 15/08/2010
Age : 35
Location : Italy

demote oakyz #2 Empty
MesajSubiect: Re: demote oakyz #2   demote oakyz #2 I_icon_minitimeVin Sept 17, 2010 10:42 pm

Pai in primu rand eu am sters postu Socco,credeam ca ai inteles ceva din ce am vorbit aseara dar vad ca tot nimic.
Iar regula cu culorile sa nu mai aud ca e interzisa,momentan nu sunt reguli pt culori si nici nu cred ca vor fi,din moment ce ownerul platformei le-a bagat inseamna ca sunt la indemana tuturor si nu cred ca avem voie sa impiedicam utilizarea lor(asta in cazul in care nu faci spam).Socco nu a facut spam a scris doar odata colorat.E adevarat ca nu trebuia sa ia ban si pentru asta i.am scos banu sa impac ''capra cu varza''.Oakyz nu stia si tia dat ban.E nou aici, mai are de invatat cate ceva.Si Socco in momentul in care banu ti-a fost scos problema a fost considerata ca incheiata dar vad ca ai deschis inca un post dar nu ii vad motivu.Oricum nu va mai urati asa, ca tot oameni sunteti si traiti in aceiasi lume.

Pe final,dupa un roman si degete rupte,nu cred ca e nevoie de mai multe explicatii.

Topic closed!
Sus In jos
Continut sponsorizat





demote oakyz #2 Empty
MesajSubiect: Re: demote oakyz #2   demote oakyz #2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
demote oakyz #2
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» [Demote] [Oakyz]
» Demote [nmy]oakyz
» demote imbaplayer
» Demote ^^SOLLO^^
» CHIAR DACA IMI IAU BAN, TU ITI IEI DEMOTE!!!!!!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Romania ::  Abuse Report /BAN -
Mergi direct la: